SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Uppläggningsbestick 8381460
nr 838 1460
Uppläggningsbestick
2 delar, silver/ben, 1800-tal, Ryska stämplar, Moskva
Kondition: lagad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 5 augusti 2013
kl 19:46:39
2/8 01:34:44
4/8 22:08:20
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver